Şirketimizin Kurucusu olan Babamız, Durmuş Ali ÇAKIR 1945 yılında kendi adıyla başlattığı İnşaat sektöründeki çalışmaları, 1970 yılından sonra “Çakır İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi” ünvanı ile sürdürmüştür.
   İnşaat Şirketlerimiz, İnşaat sektöründe,yurt genelinde altyapı ve üstyapı faaliyetlerini sürdürürken teknik özellik gösteren birçok Askeri ve Endüstriyel Tesisler, Üniversite Kampüsleri, Toplu Konutlar, Alış Veriş Merkezleri, Kültür ve Sanat Yapıları inşa etmiştir. Halen devam etmekte olan işlerimizde, birçok Mühendis, Mimar, İdareci ile yeterli sayıda usta ve işçi çalışmaktadır. Merkez büromuz İstanbul olup Çanakkale’de şube büromuz bulunmaktadır.
  Ülke kalkınmasının temelini oluşturan Vergi mükellefiyetinin yerine getirilmesi konusunda gösterdiğimiz önem ve duyarlılık Taktir beratları ile ödüllendirilmiştir. Sektörde güvenilir ve tercih edilir olmamızın unsurlarından biride gelişen inşaat teknolojilerini kolaylıkla en iyi şekilde kullanarak bir çok önemli tesisi inşa etmiş olmamızdır.Şirketlerimiz kuruldukları günden beri üstlendikleri işleri zamanında ve hatta zamanından önce bitirmiş, hiçbir işini yarım bırakmamıştır.
  Amacımız; geçmişte inşa ettiğimiz birçok tesise yenilerini katmak, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da yeni iş sahaları açmak Ülke ekonomisine her konuda önemli katkılarda bulunmaktır.

Saygılarımızla,
Çakır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı
Süleyman ÇAKIR